W  13. rajdzie „Noworocznym” wzięło udział prawie trzystu uczestników i  … trzech Mikołajów. Organizatorami ciekawej imprezy turystycznej były szkolne koła turystyczno – krajoznawcze działające przy SP i Gimnazjum w Dłutowie.

– O popularności rajdu świadczy fakt, że przyjechały drużyny  z Pabianic, Chechła, Wadlewa, Górek Dużych oraz z dalekiego Wolborza i Szczercowa – powiedziała Mariola Seliga, komandor rajdu i opiekun koła PTTK „Tuptuś”.

Na początku rajdu w budynku szkolnym odbyły się  konkursy: profilaktyczny, ekologiczny, o gminie i powiecie oraz czytelniczy. Po napisaniu testów młodzi piechurzy wraz z Mikołajami  powędrowali uroczą trasą leśną wokół Dłutowa  o długości 5 km.  Nad bezpieczeństwem uczestników  czuwał Krzysztof Jędrys, policjant z Posterunku w Dłutowie.

Po marszu przed szkołą czekała na wszystkich gorąca herbata z cytryną , dwa ogniska i kiełbaski  oraz Mikołaje z pełnymi workami paczek ze słodyczami dla wszystkich rajdowiczów.

Zakończenie rajdu   odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie  podsumowano konkursy i wręczono nagrody. Gościem honorowym uroczystości była Grażyny Maślanka – Olczyk, wójt Gminy Dłutów.

Zwycięzcami zostali w  konkursach:  ekologicznym: Adam Ehmann (Dłutów),  Marcin Milczarski (Łaznów) i Aleksandra Marek  (Dlutów); profilaktycznym:  Marcin Grałka  (Dłutów),  Jakub Rytych (Łanów) i Kinga Grabarczyk (Szczerców); o gminie i powiecie:  Aleksandra Gawin (Dłutów),  Ewelina Stelmach (Wadlew) i  Justyna Sobczak (Dłutów) oraz w czytelniczym:  Małgorzata Głowacka,  Kinga Stępień i Marlena Marek (Dłutów).

– Dziękuję wszystkim sponsorom za wsparcie oraz nauczycielom i pracownikom obsługi  za  prawidłową organizację – mówiła na zakończeniu ciekawego rajdu Mariola Seliga.

Ol. foto: koło turystyczne