W upalny dzień, 11 maja, odbył się 5. rajd „Powiatowy” pod patronatem starosty i wójta gminy Dobroń. Uczestniczyło w nim prawie 300 turystów pieszych. Organizatorami byli: Oddział PTTK Pabianice i Zespół Szkół nr 1.

– W tym roku naszym celem było poznanie gminy Dobroń  – powiedział Paweł Szałecki, dyrektor ZS nr 1 oraz komandor rajdu.

Początek turystycznej imprezy miał miejsce na dworcu PKP. Stąd pociągiem rajdowicze pojechali do Dobronia. – Przejazd był wielką atrakcją, gdyż coraz rzadziej młodzież jeździ pociągami – stwierdziła zadowolona Katarzyna Hornich z Gimnazjum nr 2.

Po dojechaniu do Dobronia złożono kwiaty pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej. Następnie przystąpiono do rozgrywek sportowych na terenie szkół: SP nr 1 i ZS w Dobroniu oraz na boisku klubu „Iskra”. – Dodatkowo odbył się konkurs wiedzy o gminie, szkole „Mechaniku” i PTTK – mówi Katarzyna Kacperczyk, sędzia główny, która podziękowała za pomoc dyrektorkom placówek: Elżbiecie Łobodzie – Szewc i Agnieszce Dolewie. Po rozgrywkach uczestnicy otrzymali turystyczny posiłek, a po nim wyruszono na wędrówkę.

– Trasa rajdu wiodła z Dobronia, przez Wincentów i Chechło  do Pabianic – mówił Piotr Widz, wicekomandor.

Na mecie w parku Wolności podsumowano rajd. Puchary i nagrody wręczali: Krzysztof Habura, starosta, Robert Jarzębiak, wójt Gminy Dobroń, Sławomir Szczesio, prezes PTTK oraz Paweł Szałecki, komandor.

W konkursie wiedzy o powiecie i gminie Dobroń najlepsze okazały się drużyny z SP w Dobroniu, ZS nr 1 i Gimnazjum w Piątkowisku. Mistrzami rozgrywek sportowych zostali: SP nr 5, ZS nr 5, Gim. w Dobroniu i ZS nr 1. Dodatkowo puchary przyznano drużynom najliczniejszym z SP nr 5, Gim. nr 3, ZS nr 2 i ZS nr 5.

– Dziękuję wszystkim tym, co pomagali w organizacji imprezy. Dzięki ich pracy młodzież poznała ciekawe miejsca gminy Dobroń – podsumował komandor.

– Na następny rajd „Powiatowy”, zaprasza Zespół Szkół numer dwa – zapowiedział Sławomir Szczesio, prezes PTTK Pabianice.

tekst i foto: Ol.

PS: Relacja w programie informacyjnym PRO-MOK Infoflesz z 14.05.2012 /od 11:05/