Uczniowie Gimnazjum nr 2 i 3 wzięli udział w finale olimpiady „Wiedza o regionie łódzkim” zorganizowanej przez stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego.

– Najpierw pisaliśmy testy w szkołach, następnie dwójka najlepszych uczniów z danej placówki pojechała na finał do Łodzi – mówiła Monika Rykała, finalistka z Gimnazjum nr 3. Wraz z nią do finału dostała się Paulina Klewin, opiekunem był Andrzej Pasiński. Z Gimnazjum nr 2 udział wzięły: Zuzanna Chojnacka i Katarzyna Trynkler pod opieką Aleksandra Dudy, opiekuna szkolnego koła PTTK.

Finał odbył się w dużej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi, gdzie przyjechało prawie stu gimnazjalistów z województwa. Uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy o regionie łódzkim.

– Mieszkam w Kolumnie, dlatego nie miałam kłopotu z pytaniem o szlak  młynów nad Grabią – stwierdziła Katarzyna Trynkler.

Finał olimpiady poprowadzili dwoje wiceprzewodniczących stowarzyszenia: Ryszard Bonisławski, senator, autor filmów dokumentalnych i Jacek Walczak, prezydent Sieradza (na zdjęciu).

– Nie zajęłyśmy medalowego miejsca, ale nagrodą jest wiedza o tym, że województwo łódzkie ma bardzo dużo atrakcyjnych miejsc o których tak mało wiemy – podsumowała zadowolona Zuzanna Chojnacka.

tekst i foto: Ol.