W słoneczny dzień odbył się 13. rajd pieszy „Wiosenna wędrówka po okolicach Pabianic” pod patronatem starosty. Organizatorami imprezy był Zespół Szkół nr 3 i 92 koło PTSM.

– Nasza szkoła od wielu lat organizowała wędrówki po okolicach Pabianic,  tegorocznym hasłem było: „Aby zdrowym być…” – powiedziała Hanna Grącka, dyrektorka ZS nr 3. Komandorem rajdu była Dorota Rózga, której pomagały w organizacji: Mariola Morawska i Gabriela Wenne.

Trasa wędrówki wiodła z Pabianic przez Hermanów do ZS nr 3. – Lubię poznawać okolice naszego miasta – powiedziała w czasie rajdu Anna Wierzchowska z Gimnazjum nr 2.

Na terenie szkolnym, jury pod przewodnictwem Zygmunta Sanko, sekretarza ZO PTSM w Łodzi rozstrzygnęło konkursy na najładniejszą pracę plastyczną i hasło promującą zdrowy styl życia oraz rozdało nagrody i puchary.

Zwycięzcami rajdu została drużyna Koła Turystycznego PTTK  z Gimnazjum nr 2 (opiekun Aleksander Duda), II m. SP nr 13 (op. Milena Krysiak), III m. – Zespół Szkół nr 3 (op. Katarzyna Kozłowska, Urszula Masłowska, Małgorzata Habura); wyróżniono: ZS nr 5 (op. Wioletta Kazur, Magdalena Młynarczyk, Agnieszka Antczak, Bożena Szkudlarek), Ognisko TPD „Przystań” w Łodzi (op. Anna Łada), II LO (op. Aneta Madalińska, Andrzej Papuga)

  tekst i foto: Ol.

PS. Relacja z rajdu na stronie Zespołu Szkół nr w Pabianicach