Młodzi krajoznawcy z II LO  byli bezkonkurencyjni w 40. Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym PTTK, wygrywając etap wojewódzki. Na etapie Centralnym w Świeradowie – Zdrój zajęli wysokie piąte miejsce.

Uczestnicy turnieju musieli rozwiązać testy krajoznawcze o Polsce oraz województwie dolnośląskim, które było tematem tegorocznego turnieju. Dodatkowo wykazywali się znajomością map, a także wiedzą o historii turystyki zorganizowanej. Innymi konkurencjami była samarytanka oraz testy  z ruchu drogowego.

Na etap wojewódzki do Wieruszowa pojechało kilka drużyn z Powiatu Pabianickiego zdobywając miejsca: szkoły średnie:  I m. –  II  LO (opiekun Rafał Maj), II m. – I LO (op. Zygmunt Szmidt); gimnazja: V m. – Gim. w Dłutowie (op. Anna Ogłoza), VI m. – Gim. w Piątkowisku (op. Andrzej Rogala); szkoły podstawowe:  II m. – SP w Dłutowie (op. Mariola Seliga), V m.  – SP w Chechle (op. Anna Ogłoza).

Drużyna z II LO w składzie: Ernest Stano, Sara Stano, Adrianna Chrzan zajmując w etapie wojewódzkim I miejsce zakwalifikowała się na etap centralny, plasując  się tam na piątym miejscu.

– Zwycięstwa zawodników z naszego powiatu są wynikiem kilkuletniej pracy ich opiekunów i za to im bardzo dziękuję – podsumował Sławomir Szczesio, prezes PTTK Pabianice.

tekst Ol.  foto: PTTK