W dniach 21-22 września 2012 Regionalna Organizacja Turystyki Województwa Łódzkiego przygotowała wraz ze współorganizatorami liczne atrakcje z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki. Dzień ten jest obchodzony od 27 września 1979 roku i ma na celu podnoszenie świadomości roli jaką turystyka odgrywa wśród społeczeństwa, a także jak wpływa na wartości społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne na świecie oraz lokalnym środowisku.

Piknik połączony z głównymi obchodami tego dnia w województwie łódzkim odbędzie się w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ulicy Wycieczkowej 86 w Łodzi. W programie przejażdżki konne, spacery z przewodnikiem po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich oraz Łodzi, a także rajdy nordic walking.

Cały program imprezy pod adresem : http://www.sdt.rotwl.pl/

Łódzki Paszport Turystyczny

Ponadto do 30 września 2012 można zbiera specjalne pieczątki w Łódzkim Paszporcie Turystycznym.  Paszport to mini przewodnik po łódzkich atrakcjach. Znajdują się w nim ciekawostki i informacje praktyczne. Dla aktywnych explorerów przygotowano  specjalny kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu nagród. Szczegóły regulaminu konkursu paszportowego pod linkiem.

za Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego