Prawie pięciuset piechurów wzięło udział w 16. rajdzie „Gwiazdkowym” zorganizowanym przez Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice, Powiat Pabianicki i Gimnazjum nr 3. Patronat objął starosta Krzysztof Habura.

– W imprezie na rowerach pojechała również grupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdyż obchodzony jest Rok Turystyki Kolarskiej  w naszej organizacji – powiedział Aleksander Duda, komandor rajdu, którego wspomagali zastępcy: Joanna Nowak, Włodzimierz Stanek i Marcin Wieczorek.

Na start na Lewitynie najliczniej zgłosiła się drużyna z SP nr 3 – prawie sto dzieci.  – Dużo śniegu i słoneczna pogoda dały dużo radości moim uczniom wędrującym do Czyżeminka – mówi Krystyna Kucharek, wicedyrektor.

Licznymi grupami mogły się również pochwalić  drużyny z SP 9, SP 17,  SP 5, SP 8, Gim. 3, Gim w Piątkowisku, Gim. w Dłutowie, ZS nr 3, ZS nr 5, ZSO im. św. A Paulo i wspomniany Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżeminku na turystów czekał Mikołaj z paczkami pełnych słodyczy. Furorę zrobił bigos, ugotowany przez kuchnię Gimnazjum nr 3, na który rzucili się zgłodniali piechurzy. Była też gorąca herbata.

– Chciałbym podziękować paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżeminku, szczególnie Marii Depcik i Teresie Stasziczce za ogromną pracę i wielką gościnność – mówił Kamil Lisiewicz, wiceprezes piechurów z PTTK.  – Pomagało nam także wiele firm i urzędów, a także członkowie naszego towarzystwa.

Miłym akcentem na mecie było wręczenie przez Mikołaja odznak turystyki pieszej: popularne OTP otrzymali Milena Żmudzińska z LO A’Paulo i Sebastian Drobniewski z Gim. nr 3.

Na mecie rajdu rozstrzygnięto również etap wojewódzki konkursu na  najlepsze szkolne koło PTTK. Nagrody wręczała Jadwiga Kędzierska, wiceprezes Oddziału PTTK Pabianice. Otrzymali je: SP w Dłutowie,  gimnazja: w Ostrowach, Daszynie, Łowiczu oraz I LO w Pabianicach i ZSP nr 9 w Łodzi.

tekst i foto: Ol

PS: Relacje z rajdu:  na stronie ZS3 Pabianice, Relacja ze strony PTTK w Kutnie, stronie portalu eKutno, Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Pabianic, Gimnazjum nr 2 z Łowicza, Oddziału PTTK z Łęczycy, SP 3 z Pabianic,

Maria Depcik

(na zdjęciu) – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżeminku – sprawiła, że pięciuset dzieci wspaniale bawiło się na rajdzie „Gwiazdkowym” zorganizowanym przez PTTK Pabianice, Powiat Pabianicki i Gimnazjum nr 3. Meta wędrówki była w świetlicy w Czyżeminku. Maria Depcik wraz z  Teresą Stasziczką przygotowała  salę, w której wędrowcy ogrzali się, zjedli bigos i  napili się herbaty.