rajd-pzw

W imieniu Koła Krajoznawczego działającego przy Oddziale PTTK w Pabianicach zapraszamy do udziału w I Dwuetapowym Rajdzie Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się w dniach 01.03.2013r. i 02.03.2013r.

Ponadto w dniu 01.03.2013r. odbędzie się ciekawa prelekcja historyczna połączona z projekcją krótkiego filmu, oraz I Turniej historyczny o „Żołnierzach Wyklętych” w formie testu.

 

W dniu 02.03.2013r. zapraszamy na Rajd Pieszy Śladami gen. Aleksandra Arkuszyńskiego (po drodze wiele atrakcji w tym udział w symulacji odbicia więźnia)

 

Cele rajdu to min:

  1. Uczczenie i przybliżenie młodzieży święta państwowego jakim jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony 01 marca (Dz. U. z 2011r. Nr 32 poz. 160).
  2. Zainteresowanie młodzieży historią i działalnością podziemia niepodległościowego w Pabianicach i okolicy.
  3. Poszerzenie wiedzy historycznej o strukturach i działalności podziemia niepodległościowego w Polsce na przestrzeni całego okresu jego działalności.
  4. Przedstawienie dzieciom i młodzieży wzorów postaw patriotycznych, godnych naśladowania.
  5. Zapoznanie uczestników turnieju z wybranymi postaciami żołnierzy wyklętych ze szczególnym uwzględnieniem gen. Aleksandra Arkuszyńskiego ps. „Maj”.
  6. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Do pobrania: Regulamin rajdu, Karta zgłoszenia na rajdKarta zgłoszenia na konkursBroszura informacyjna,