image0001

Prawie 150 piechurów wzięło udział w 9. rajdzie „Kamyka”, zorganizowanym przez Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach i Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice. Turystów nie wystraszył siarczysty mróz i śnieg na trasie.

image0002

– Celem imprezy turystycznej jest uczczenie Aleksandra Kamińskiego, żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, także harcmistrza, a zarazem patrona placówki   – powiedział Andrzej Rogala, komandor rajdu.

image0003

– W marcu zmarł Kamiński (15.03. 1978 r.) i dlatego  w tym miesiącu wędrujemy – mówi Milena Żmudzińska z LO im. św. W. a Paulo.

image0004

Trasa wędrówki wiodła z Pabianic, przez Piątkowisko i Górkę Pabianicką do Porszewic. Na mecie zmęczonych i zmarzniętych piechurów przywitali: Arkadiusz Janicz – dyrektor, Piotr Komorowski, Michał Rosiński, Beata Olkusz, którzy przygotowali kiełbaski z grilla i gorącą herbatę.

image0011

Po poczęstunku rozstrzygnięto konkurs wiedzy o harcmistrzu, przygotowany przez Jolantę Łacwik – Becht, przewodniczącą Koła Krajoznawczego PTTK.

image0005

Drużynowo wygrało SP w Dłutowie (opieka: Mariola Selioga), II m. – ZSO im. św. Wincentego a Paulo  (Aleksander Duda), III m. – PDH „Falanga” ( Mateusz Frankiewicz). Tuż za nimi były drużyny z SP 5 (Dorota Stolińska), SP 17 (Iza Dunajczyk, Grażyna Mleczek, Paweł Kurach), Gim. 3 (Tomasz Madaliński)), WTZ „Bure misie” (Ewa Zięciak, Dariusz Stefanowicz), PO-W w Porszewicach (Małgorzata Dudczak), PO-W (ul. Sejmowa, Jolanta Rzeźniczak, Patrycja Oleszczak), SP w Petrykozach (Aneta Piechowska), ZS nr 3 (Gabriela Wenne), Gim. w Piątkowisku (Magdalena Mądrakowska).

image0006

Pomoc w organizacji rajdu udzieliło OSP w Górce Pabianickiej.

tekst i foto: Ol Prezentujemy aż dwie galerie z Rajdu: Rajd i zimowe pejzaże

image0008

Arkadiusz Janicz (na zdjęciu) – dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczych im. Aleksandra Kamińskiego w Pabianicach – przyjął 150 piechurów biorących udział w 9 rajdzie PTTK „Kamyka”. W swojej placówce na grillu podgrzał kiełbaski i przygotował gorącą herbatę, aby rozgrzać zmarzniętych piechurów. Posiłek tak bardzo smakował, że wszyscy prosili o dokładkę. Dyrektor już planuje następną wielką imprezę czyli piknik z okazji Dnia Dziecka.

image0002

Martyna Seliga (na zdjęciu) – uczennica klasy drugiej SP nr 17 – zdobyła srebrną odznakę turystyczną „Siedmiomilowe buty”. To wyróżnienie otrzymuje się za przejście kilkudziesięciu kilometrów w czasie wielu wędrówek. Wręczenie odznaki nastąpiło na mecie rajdu PTTK „Kamyka”, który był bardzo piekielnie trudny z powodu mrozu i śniegu. Młody wędrownik dał sobie świetnie radę, gdyż ma zaprawę po imprezach turystycznych na które zabiera ją mama Mariola – opiekunka szkolnego koła turystycznego w SP w Dłutowie.

image0001

Dariusz Marczak (na zdjęciu) – mieszkaniec ul. dr Witolda Eichlera – został przyjacielem młodych turystów, którzy często przechodzą koło jego domu wędrując do Piątkowiska i dalej. Tej zimy już dwa razy poczęstował cukierkami uczestników rajdów PTTK, aby osłodzić im trud wędrówek.  Przypomnieć trzeba, że  patron ulicy – dr Witold Eichler założył koło Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w Pabianicach, a jego  zbiory motyli, jedne z największych w Polsce,  wzbogaciły nasze muzeum.