Trasa 8. integracyjnego rajdu pieszego „Burego misia”  wiodła z Lewitynu przez Las Miejski do siedziby Stowarzyszenia „Granica” (ul. Graniczna 2/4).  Organizatorem było stowarzyszenie „Jesteśmy tacy” przy współpracy  WTZ, „Granicy” i Klubu Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice.

image0001

image0005

– Zmieniliśmy nazwę na rajd „Tysiąca komarów”, bo zaraz po wejściu do lasu zaatakowały nas krwiożercze owady – z uśmiechem wspomina Marta Szynka z Gimnazjum nr 2.  – Dlatego szybko uciekliśmy na drogi polne – dodał Aleksander Duda, kierownik trasy.

image0003

image0006

Uczestnicy na szlaku musieli zaliczyć zadania na punktach kontrolnych, przygotowanych przez Ewę Zięciak, Magdalenę Sygidus i Justynę Grzegorczyk. Po przejściu trasy piechurzy odpoczywali na mecie w siedzibie „Granicy”, gdzie rozstrzygnięto konkursy.  – Zawsze u nas witam z sercem uczestników warsztatów i ich przyjaciół – mówi Marek Skrzymowski, prezes „Granicy”.

image0007

image0008

Nagrody i wyróżnienia wręczali: starosta Krzysztof Habura, Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ, Dariusz Stefanowicz, skarbnik „Jesteśmy tacy”. Puchary ufundowane przez starostę otrzymali:  I m. – wolontariat „Agrafka” (opiekun Marcin Maćkowiak), II m. – Gimnazjum nr 2 (op. Katarzyna Dumka), III m. – Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo (op. Małgorzata Czerwińska). Wyróżniono: Gim. nr 3, ZS nr 5, WTZ, ŚDS.

image0009

Na zakończenie turystycznej imprezy grupa rekonstrukcyjna Samodzielna Jednostka Uderzeniowo Szturmowa z Łodzi zaprezentowała akcję odbicia kierownictwa Warsztatów Terapii Zajęciowej z rąk terrorystów.

image0011

image0010

tekst i foto: Ol.

image0013

Bartosz Gez (na zdjęciu) – uczestnik zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy  – zdobył tytuł najbardziej zmęczonego uczestnika 8. integracyjnego rajdu pieszego „Burego misia”. Otrzymał za to  dyplom i nagrodę pocieszenia. Tegoroczny rajd był naprawdę piekielnie trudny. Las Miejski przypominał tego dnia dżunglę Amazonii: błoto, parno i tysiące kąśliwych owadów. Bartek nie zraził się do wędrowania i tydzień później wyruszył na rajd „Na powitanie wakacji”.