Po zakończeniu roku szkolnego turyści piesi uczestniczyli  w 2. rajdzie „Na powitanie wakacji”. Organizatorem był Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

image0005

-Od kilkunastu lat robimy wspólnie  rajdy w czasie ferii zimowych, teraz chcemy  zagospodarować wolny czas również w czasie wakacji – mówi Grażyna Wójcik, dyrektorka MDK.

Trasa wędrówki biegła z Parku Wolności do  Lasu Karolewskiego i z powrotem. Łąki na szlaku była podtopione, dlatego turyści  musieli  często szukać nowych dróg.

– Z okazji turnieju tenisowego Wimbledon  z udziałem Polaków po drodze zorganizowaliśmy konkursy sprawnościowe  – powiedziała Justyna Sęczkowska z Gimnazjum nr 2, jurorka.

image0001

W konkurencji strzelania do celu najlepsi byli: Jan Duda, Dariusz Stefanowicz, Kuba Duda i Ewa Kwapisz. W żonglowaniu piłeczką tenisową mistrzami zostali:  Kuba Duda, Bartosz Gez, Grzegorz Malinowski i Damian Gajzler.

Puchary otrzymały drużyny z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Bure misie”  oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy.

– Pomimo upału, komarów na szlaku i podmokłej trasy uważamy początek wakacji za udany – podsumowali piechurzy.

tekst i foto: Ol

image0003

Grzegorz Malinowski (na zdjęciu) – uczestnik  Warsztatów Terapii Zajęciowej  otrzymał Odznakę Turystyki Pieszej w stopniu srebrnym. Uroczyste wręczenie odbyło się na mecie 2 rajdu „Na powitanie wakacji”, zorganizowanego przez MDK i klub pieszy „Aaron” PTTK Pabianice. Aby zdobyć  to wyróżnienie piechur musiał przejść prawie 500 kilometrów. Dla Grzesia (turyści mówią sobie po imieniu) nie było to trudne, gdyż chodzi na wszystkie rajdy PTTK od 10 lat. Teraz planuje zdobyć złoty stopień czyli czeka go następne pół tysiąca km. Redakcja życzy spełnienia marzeń i spokojnych szlaków.