Prawie 160 piechurów wzięło udział w 10. jubileuszowym rajdzie „Kamyka”, zorganizowany przez Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach i Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice. Turystom na trasie towarzyszyła wiosenna słoneczna pogoda.

– Celem imprezy turystycznej jest uczczenie Aleksandra Kamińskiego, żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, także harcmistrza, a zarazem patrona placówki   – powiedział Andrzej Rogala, komandor rajdu.

– W marcu zmarł Kamiński (15.03. 1978 r.) i dlatego  w tym miesiącu zawsze wędrujemy – dodał Zbigniew Sysio, pomysłodawca imprezy turystycznej. Trasa wędrówki wiodła z Pabianic, przez Piątkowisko i Górkę Pabianicką do Porszewic. Na mecie zmęczonych  piechurów przywitał Arkadiusz Janicz – dyrektor, który z wychowawcami gościnnej placówki przygotował kiełbaski z grilla i gorącą herbatę.

Po poczęstunku rozstrzygnięto konkurs wiedzy o harcmistrzu, przygotowany przez Jolantę Łacwik – Becht, przewodniczącą Koła Krajoznawczego PTTK.

I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Piątkowisku w składzie: Roksana Świderska, Andrzej Miszczak, Anna Cłapa pod opieką  Marzeny Muszyńskiej. Drugie  miejsca zajęły trzy drużyny z SP w Dłutowie, ZS nr 3 i SP 17. Wyróżniono: Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo, SP 3, WTZ „Bure misie”, SP w Petrykozach, ZS nr 5.

Pomoc w organizacji rajdu udzielił Henryk Gajda, wójt Gminy Pabianice.

Ol. foto: PTTK

Arkadiusz Janicz (na zdjęciu) – dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach – przyjął 150 piechurów biorących udział w 10. jubileuszowym rajdzie „Kamyka”, zorganizowanym przez Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice. W swojej placówce na grillu podgrzał kiełbaski i przygotował gorącą herbatę. Posiłek tak bardzo smakował piechurom, że prosili o dokładkę. Dyrektor w swojej pracy dużo uwagi poświęca wychowaniu przez sport i turystykę. Już planuje wycieczkę w Góry Świętokrzyskie dla swoich wychowanków. A osobiście lubi wędrować po polskich górach, szczególnie po Tatrach i Beskidach.

Andrzej Rogala (na zdjęciu) – nauczyciel geografii w Gimnazjum w Piątkowisku – już po raz dziesiąty był komandorem rajdu pieszego „Kamyka”. Cykliczna impreza ciesząca się wielkim powodzeniem jest organizowana przez Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice. Geograf pełni od wielu lat funkcję sekretarza w klubie, a od niedawna także w Zarządzie Oddziału PTTK Pabianice. Wraz z młodzieżą odnosi wielkie sukcesy. Rok temu drużyna z jego szkoły zajęła drugie miejsce na etapie wojewódzkim turnieju krajoznawczego PTTK.