slajdowisko_listopad

Agnieszka Sudra – Biernacka –  geograf, ekonomista – wróciła z egzotycznej wyprawy do Japonii. Marzenia od czasów liceum w końcu się spełniły. 25 lat temu gościła bowiem  u siebie Japończyka z którym korespondowała  poznając kulturę kraju kwitnącej wiśni. Drugim powodem wyprawy  było pokazanie synom Japonii  – prawie idealnie funkcjonujące państwo(pomimo niesprzyjających  czynników sejsmicznych), kraju zaawansowanych technologii, gdzie pociągi jeżdżą 300 km/h i nie spóźniają się, na ulicach jest idealnie czysto, a ludzie są dla siebie niezmiernie serdeczni. Konrad (14 lat) i Artur (18 lat) wrócili z wakacji zadowoleni. Pabianiczanka, która zajmuje się rozliczaniem funduszy unijnych w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi jest od kilku lat w Zarządzie Klubu Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice. Obiecała opowiedzieć o wyprawie w Klubie Podróżnika PTTK.