W czasie  ferii zimowych (4 lutego), prawie stu piechurów wyruszyło na 15. rajd „Karnawałowy”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice oraz SP w Chechle.

– Czas wolny od zajęć lekcyjnych powinien być przeznaczony na czynny wypoczynek, a to zapewniają nasze wędrówki – powiedziała Grażyna Wójcik, komandor rajdu, którą wspomagali zastępcy: Anna Ogłoza i Aleksander Duda.

Na start w Parku Wolności zgłosiły się drużyny, które nie przestraszyły się wędrówki po ośnieżonych szlakach: SP nr 8 (opiekunowie: Renata Klimek, Katarzyna Jurek), SP w Dłutowie (Mariola Seliga), Gim. nr 2 (Aleksander Duda), Gim. nr 3 (Tomasz Madaliński), Gim. A’Paulo (Sylwia Cilulka), Gim. w Dłutowie (Joanna Malinowska), Gim. w Piątkowisku (Andrzej Rogala) oraz ZS nr 5 (Małgorzata Rabiaj, Iwona Gajda, Jadwiga Peska).

– Podziwiam opiekunów i ich podopiecznych za to, że mimo zimowych warunków z uśmiechem pokonywali trasę wędrówki, która wiodła przez Piątkowisko do SP w Chechle –  stwierdził Aleksander Duda, prezes „Aarona”.

Po dotarciu na metę piechurzy posilili się pączkami i gorącą herbatą, przygotowaną przez Annę Ogłozę z SP w Chechle z córka Wiktorią.

Najbardziej oczekiwanym momentem rajdu było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą maskę karnawałową, wcześniej wykonaną przez uczestników. Zwyciężyły maski wykonane przez:  Martynę Seligę (SP nr 17) i Natalię Kardas (SP w Dłutowie), II miejsce zdobyli: Jowita  Milińska, Łukasz Sudra (SP w Dłutowie), Martyna Wielebińska (SP nr 8), Jakub Duda (Gim. nr 3) i Tomasz Salski (ZS nr 5), a na III m. uplasowała się Anna Targalska (Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo). Zwycięzców nagrodzono słodyczami ufundowanymi przez MDK.

Rysunek1

Anna Ogłoza – nauczycielka przyrody i geografii w SP w Chechle oraz w Gimnazjum w Dłutowie – przygotowała i poczęstowała gorącą herbatą prawie stu strudzonych wędrówką uczestników 15. rajdu „Karnawałowego” zorganizowanego przez MDK i klub pieszy „Aaron” PTTK Pabianice. Nauczycielce pomagała córka Wiktoria, uczennica klasy drugiej gimnazjum w Dobroniu. Trzeba dodać, że szkoła w Chechle jest bardzo przyjazna turystom od wielu lat. Anna Ogłoza jest członkiem klubu pieszego „Aaron”, lubi jazdę na rowerze , nartach i łyżwach.

Relacja z rajdu w TV PROMOK [klik]

tekst i foto: Ol.