tmp_3792-PLAKAT-1348359164

Grupa biegowa Długa Ścieżka Klub Podróżnika PTTK i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach zapraszają na spotkanie „BIEGIEM W CHMURACH”. O pasji biegania w Alpach opowiedzą Milena Grabarska – Grzegoczyk i Bartosz Grzegorczyk. Ultramaratończycy zaprezentują relację z z Ultra Trial du Mont Blanc (UTMB) – biegu wokół masywu Mont Blanc – 168 km i 10 000m przewyższenia, oraz Sur les Traces des Ducs de Savoie (TDS) – na dystansie 119 km i 7250 m przewyższenia.

Biegamy od sześciu lat i tworzymy grupę biegową Długa Ścieżka.Szczególnymi względami darzymy długie lub bardzo długie biegi zarówno po asfaltowych pętlach (biegi 12, 24 godzinne, 100 kilometrowe) jak i po górskich i leśnych ścieżkach. Biegliśmy w Biegu Granią Tatr 75km i 5500 m przewyższenia, Biegu Rzeźnika, Rzeźniku Ultra, 100 kilometrowym Biegu 7 Dolin, Transjurze (160 km z Krakowa do Częstochowy)i wielu innych. Latem tego roku wzięliśmy udział w światowym święcie biegaczy górskich – Ultra Trial du Mont Blancw Chamonix we Francji gdzie ukończyliśmy bieg wokół masywu Mont Blanc (UTMB) i jego krótszą lecz trudniejszą wersję (TDS).

14 października 2015 godz 18:30

wstęp wolny