19 Wojewódzki Rajd „Gwiazdkowy” z Mikołajem zgromadził na starcie prawie siedmiuset miłośników pieszych wędrówek. Imprezę zorganizował Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice.

DSC02968 DSC02969 DSC02975

– Frekwencja rekordowa, ale dzieci lubią turystykę pieszą i prezenty od Mikołaja – powiedział Aleksander Duda, prezes klubu i zarazem komandor od pierwszego rajdu. Wicekomandorami byli: Włodzimierz Stanek (Gim. nr 3) i Joanna Nowak (Sala Zabaw „Urwisowo”).

Najwięcej dzieci wzięło udział w rajdzie z SP nr 3 (121 uczestników), SP nr 17 (59), SP w Dłutowie (50) i SP w Wiśniowej Górze (50). Na spotkanie z Mikołajem wyruszyły również drużyny: SP nr 1,5, 8, 9, Gimnazjum nr 2, 3 i A’Paulo, ZS nr 5, Uniwersytetu 3 Wieku, WTZ „Bure misie”, SP w Chechle, Petrykozach, Pawlikowicach, Kalinie, Rzgowie, Gimnazjum w Piątkowisku. Uczestniczyli również turyści indywidualni.

Piechurzy wystartowali z Parku Wolności. Po dotarciu do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chechle wędrowcy spotkali się z Mikołajem. – Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak ważną dla dzieci imprezę turystyczną – powiedział Jerzy Jaros.

Po otrzymaniu paczek ze słodyczami przyszedł czas na bigos i gorącą herbatę. Posiłki serwowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Chechle: Danuta Bąkowska, Danuta Kozieł, Agnieszka Brożek, Agnieszka Janewa, Bolesława Krawczyk, Mirosława Czestkowska wraz z turystkami z „Aarona”.

– Imprezę wspiera wiele instytucji, sponsorów i osób, którym dziękuję za pomoc – podsumował komandor największej imprezy pieszej w województwie łódzkim.