DSC04282

„Mauritius został stworzony zanim powstał Raj i posłużył jako model jego budowy” Mark Twain, kwiecień 1896.

To chyba najlepsze określenie jednej z najpiękniejszych wysp archipelagu Maskarenów. Laguny i plaże Mauritiusa należą do najpiękniejszych na świecie. Wyspa posiada bajeczny podwodny ogród koralowy o powierzchni około 300 km2. Jej piękne białe plaże i błękit oceanu ze swoimi pełnymi niespodzianek rafami koralowymi zachwycą każdego.

Spotkaniem, które zabierze Nas w podróż po tym magicznym zakątku rozpoczynamy Cykl Spotkań Podróżniczych Piętro Niżej – organizowanych wspólnie z przez nasz Klub Podróżnika PTTK i klubokawiarnię „Piętro Niżej”

W opowieść o tym pięknym zakątku zabierze Nas Arek Bozo Niewiadomski. Podróżnik, geograf z zamiłowania i zawodu, zapalony gleboznawca. Pochodzi z Tarnobrzegu. Ogromną ciekawość świata wyniósł z książek, a przede wszystkim z muzyki, która prowadzi go w najdalsze miejsca naszej planety. Miłośnik ginących kultur i obrzędów bez względu na przynależność etniczną, religijną czy społeczną. Urzeka go piękno świata i jego różnorodność.

mauritius

więcej na Piętro Niżej