Zapraszamy na spotkanie z Januszem Łyskawą. Jak mówi o sobie:” jestem ciekawy życia i świata i właśnie tą pasją chcę się dzieli.”.

Bardzo cieszymy się, że wystąpi w naszym Klubie z opowieścią o drogach i bezdrożach Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu i Kirgistanu. To kraje dotychczas nie prezentowane na naszych spotkaniach. Janusz Łyskawa występował kilkukrotnie w Łodzi na różnych spotkaniach podróżniczych prezentując swoje relacje min z rejsu na Spitsbergen oraz z opowieścią o Azji Centralnej – tę opowieść usłyszymy tym razem w Pabianicach. Dwukrotnie został zwycięzcą łódzkiej „Nocy podróżnika”.

„Relacja z 16 000 km przebytych bo drogach i bezdrożach Azji Centralnej. Drogi wiodły przez depresje sięgające 130 m p.p.m. i przełęcze przekraczające wysokość 4600m n.p.m., temperatury od +40 do -10 C. Ponadto stepy, pustynie i niebotyczne pasma górskie. Egzotyczne formacje skalne, przesympatyczni ludzie, ale także jezioro Aralskie jako świadectwo ekologicznej tragedii. Azja to także nowy wymiar przestrzeni o także to będę chciał pokazać. Zapraszam na prezentację 🙂 ”

26 lutego (piątek) 2016 godz. 18:30

wstęp wolny