kurak

Mamy nieskrywaną przyjemność już po raz drugi, wraz z Klub Podróżnika PTTK, zaprosić Was na spotkanie z Cyklu Spotkań Podróżniczych Piętro Niżej.

Tym razem swoją historię opowie nam team Złombol Kurak Skoda Gang. W 2013 r. zakupili Oni Skodę 120L z 1989 r., własnoręcznie przygotowali ją do drogi i wyruszyli w podróż życia – rajd ZŁOMBOL.

Złombol to największy rajd charytatywny w Europie. Uczestnicy rajdu zdani są całkowicie na siebie. Do pokonania mają co najmniej 5000km samochodami, które powinny już dawno być na zasłużonej emeryturze. Pomimo, że z reguły każda załoga zabiera ze sobą „mały warsztat samochodowy”, na trasie mogą liczyć na zupełnie nieprzewidywalne przygody. Ekipa Kurak Skoda Gang w drodze powrotnej z Nordkapp w 2013 wymieniała głowicę w szczerym polu pod Toruniem i szczęśliwie dojechała do domu. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia, czasami są zmuszeni porzucić swoje wehikuły na obcej ziemi.

W skład teamu wchodzą Pabianiczanie: Krystian Witczak, Michał Kacalak, Dawid Pietrasiak, Sebastian Staniaszek i Renata Włodarczyk. Byli m.in. na dalekim Nordkapp oraz w ciepłym Loret de Mar.

Rajd to olbrzymie wyzwanie szczególnie wobec niemłodego już sprzętu. W ciągu kilku dni należy pokonać kilka tysięcy km przez całą Europę.

Realizując swoje marzenia o podróży życia spełniają też dobre uczynki, ponieważ przy okazji zbierają pieniądze na dzieci z domów dziecka. Tylko w 9. edycji Złombol zebrał 734 868,06 zł od Darczyńców. Tu nie ma sponsorów. Każda załoga sama finansuje swój wyjazd (zakup i remont samochodu, paliwo, noclegi, jedzenie, opłaty drogowe itp.). W tym roku załoga zdecydowała już o udziale w wyprawie do Tunezji.

Zapraszamy na prawdziwą opowieść o drodze. Opowieść o przygodzie młodych ludzi i niemłodego już samochodu, o wyzwaniach, charcie ducha i pasji pomagania.

Naszym gościem będzie: Skoda „Wiśniówka” :), Krystian, Renata, Sebastian i Dawid

Zdzjęcia dzieki uprzejmości Kurak Skoda Gang

więcej na Piętro Niżej

24 lutego (środa) 2016 godz 19:00