PTTK Uzbekistan

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Marczewską, która zabierze nas w podróż do Uzbekistanu. Jak sama mówi wielu kraj ten to kwintesencja Jedwabnego Szlaku z perełkami architektury islamskiej jak meczety, medresy, mauzolea, minarety, karawanseraje w Samarkandzie, Bucharze, Chiwie. Obecnie bawełną stoi – uprawianą na pustyniach, mimo, że potrzebuje bardzo dużo wody.

Kraj, w którym stałam się milionerką 😉

Obecnie jest wielkim placem budowy.

Tygiel narodowości i problemów wynikających z granic wyznaczonych centralnie za czasów ZSRR. Zapraszam na wspomnienia z wakacji

Ze spotkań z Ewą zawsze wychodzimy z niedosytem nabierając ochoty by odwiedzić piękne miejsca, o których opowiada z humorem i dużą dawką wiedzy o faktach geograficznych oraz lokalnych zwyczajach. Nic dziwnego bowiem nasz gość to fizyk z zawodu lecz geograf i podróżniczka z pasji. Od wielu lat związana jest z Pabianicami i Klubem Turystyki Pieszej „Aaron”. W naszym klubie słuchaliśmy już opowieści Ewy o Indiach, Indonezji, Korei południowej i Tybecie.

9 marca (środa) 2016 godz. 18:30

wstęp wolny