Klub Podróżnika PTTK będzie miał przyjemność gościć ekipę Widzieć Świat – Projekt Światowid.

W 2013r grupa przyjaciół postanowiła spędzić wakacje w niebanalny sposób. Postanowili podbić Europę w własnoręcznie przygotowanym samochodzie. W tym celu kupili Volkswagena t3 z 1989 roku. Jak mówią: „Włożyliśmy w niego serce i poświeciliśmy mu wiele swojej uwagi, dzięki czemu ze zwykłego Volkswagena powstał Światowid. Nasz Środek Transportu, oraz nasze Oko Na Świat”.

Dzięki temu w ciągu ostatnich lat mieli okazję poznać kultury i tradycje wielu wschodnioeuropejskich państw. Pierwszą podróżą był wyjazd na Przystanek Woodstock przez Kosovo w wakacje 2013, kolejną wyjazd do Gruzji przez Turcję. W gościnnych progach, jakie użycza nam Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach Światowid opowie nam o narodzinach pomysłu oraz o doświadczeniach z tych dwóch pierwszych wypraw. Kontynuacją tego spotkania będzie opowieść o trzeciej wyprawie, przez Gruzję uzupełniona ciekawostkami i planami na przyszłość. To spotkanie odbędzie się 13 kwietnia w Klubokawiarni Piętro Niżej.

Projekt Światowidtworzy w sumie aż osiem osób. W większości są to studenci wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Więcej o projekcie możecie się dowiedzieć z ich fanpage. Może też pomóc im zorganizować kolejną wyprawę.

Kontakt do grupy: Łukasz Mokros e-mail: projekt.swiatowid@gmail.com

Widzieć Świat – Projekt Światowid oraz http://plus.google.com/110844421973856471093/posts

Warto zerknąc równiez na publikacje dotyczące projektu:

Zawstydzili sucharem Karola 19 października 2014 EPAinfo

Oni grają dla Orkiestry 9 stycznia 2016 EPAinfo