KPPLAKmaj1

Zapraszamy na spotkanie z Anną Horwat. Miłośniczką Europy i Azji, która opowie w Klubie Podróżnika PTTK o dwóch wyprawach do Ziemi Świętej. Trasa podróży wiodła przez najpiękniejsze miejsca tego regionu, nie zabrakło również wizyty w miejscach związanych z historią chrześcijaństwa. Podczas spotkania odwiedzimy gwarną i ciekawą stolicę Izraela – Jerozolimę – swoisty tygiel religii i kultur, Tel Aviv – finansowe centrum kraju, Betlejem z bazyliką naradzenia zbudowaną w 326r przez Konstantyna Wielkiego, jedno z najstarszych miast na świecie jakim jest Jerycho, Mar Sabę prawosławny klasztor z doliny Cedron założony przez św. Sabę będący jednym z najstarszych na świecie. Po drodze nie zabraknie znanych z historii miejsc takich jak Nazaret, Góra Tabor, Kana, Tyberiada, Migdal (Magdala), Kafarnaum, Naharijja, Akka, Hajfa, Góra Carmel, Masada, Ein Gedi, oraz miejsc idealnych do wypoczynku takich jak np.Ejlat czyli nadmorski kurort nad Morzem Czerwonym. Blisko 40% powierzchni Izraela zajmuje pustynia Negew gdzie nasz gość odwiedził Mitzpe Ramon, Midreszet Ben Gurion (Negev) i stolicę regionu Beer Szewa.

W relacji z wizyty w Jordanii nie zabraknie zdjęć z Akaby – jedynego dziś portu morskiego Jordanii – to tu stacjonowała flota króla Salomona i to tu przybiła do brzegów legendarna królowa Saby, Petry (Wadi Musa) czyli słynnych ruin miasta Nabatejczyków położonego w skalnej dolinie oraz Wadi Rum – Doliny Księżycowej– najpiękniejszej pustyni Jordanii.

6 maja (piątek) 2016 godz. 18:30

wstęp wolny