Milena Grabska Grzegorczyk i Bartosz Grzegorczyk gościli na naszych spotkaniach dwukrotnie gromadząc liczną publiczność. Opowiadali nam o biegowym spacerze wokół MT Blanc i w Beninie.

Choć używamy słowa „spacer” mamy na myśli bardzo długie biegi zwane ultramaratonami, wymagające żelaznej kondycji i wieloetapowego cyklu przygotowań – to jednak słuchając opowieści Mileny i Bartka z radością pokonujemy te niesamowite dystanse. Prawdziwa pasja i pozytywna energia bije z tych spotkań, a słowa uzupełniane są przez wspaniałe zdjęcia.

Jak sami mówią: Biegamy od sześciu lat i tworzymy grupę biegową Długa Ścieżka. Szczególnymi względami darzymy długie lub bardzo długie biegi zarówno po asfaltowych pętlach (biegi 12, 24 godzinne, 100 kilometrowe) jak i po górskich i leśnych ścieżkach. Biegliśmy w Biegu Granią Tatr 75km i 5500 m przewyższenia, Biegu Rzeźnika, Rzeźniku Ultra, 100 kilometrowym Biegu 7 Dolin, Transjurze (160 km z Krakowa do Częstochowy) i wielu innych.

Tym razem zaproszą nas w Dolomity – na wspaniałe drogi zwane via ferraty. Już na sam dźwięk tych słów prawdziwym entuzjastom górskich wędrówek biją mocniej serca. Po raz pierwszy w Pabianicach wspaniała opowieść o podniebnym spacerze ferratą Marino Bianchi oraz udziale w Lavaredo Ultra Trail. Kto śledzi stronę Mileny i Bartka wie, że nie obyło się bez przygód, ale mimo że start był typowo treningowy to był dobry wynik a Was ucieszą wspaniałe zdjęcia wykonane podczas tego wyjazdu.

23 września (piątek) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP „Aaron” PTTK Pabianice