Są rożne odcinki dróg św. Jakuba w Hiszpanii, my przeszliśmy 800km pieszo drogą zwaną camino Frances. Jej podstawowy wariant zaczyna sie w St.Jean-Pied-de-Port i kończy w Santiago.de Compostela. My przeszliśmy nim od Pamplon, przez Santiago de Compostela do do przylądka Cap Finistere, uważanego za koniec ziemi i koniec drogi pielgrzymkowej. Trasa ta również liczy 800km.

* długa wędrówka słonce czy deszcz nic nas nie zatrzymało
* każdego wieczoru w domach pielgrzyma poznawaliśmy ludzi z całego świata
* nocowaliśmy w rożnych warunkach, w kilku osobowych salach ,na poddaszach, ważne ze był dach nad głową
* na początku ciągle zmęczenie i lekkie kontuzje
* prawie codzienne błogosławieństwa dodawały nam odwagi ,wszyscy mięliśmy jeden cel, dojście do Sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela

Slawomira Heuchert (Kazimierska) to Polka ,która od przeszło 30 lat mieszka w małym miasteczku Gifhorn w Niemczech. Jej dzieciństwo to Zduńska Wola, jej młodość to Pabianice gdzie pracowała po ukończeniu technikum ogrodniczego w Ostrówku.

Dziś dużo podróżuje, odkrywa świat .Pielgrzymka drogą św. Jakuba była jednym z tych odkryć, najpiękniejszym i najważniejszym.

Książka – „Polacy, szukałam Was” to trudy wędrówki, przeżycia duchowe przelane łzy smutku i radości dwojga starszych ludzi (ja 55 i mój mąż 66 ) którzy zrozumieli jak mało potrzeba do życia by być szczęśliwym.

Dlaczego taki tytuł bo naprawdę w ciągu tych wielu km nie spotkaliśmy żadnego Polaka, a właśnie wtedy kiedy ma sie tak wiele momentów na rozważanie czasów z dzieciństwa chciało by sie wrócić do polskiej mowy.

 

28 września (środa) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP „Aaron” PTTK Pabianice