kpplakpazdz01-2

W naszych gościnnych progach pojawia się Robert Lewera – pabianiczanin, zdobywca najwyższego szczytu Ameryki Południowej Aconcagui (6 9620). W naszym Klubie opowiadał już m.in. o tej wyprawie oraz zdobywaniu Grosssglockera (3798) i wyprawie po Maroku. Tym razem wspinaczkowa pasja zawiodła go na alpejskie granie gdzie zdobywał Ortler (3905) – wymagający szczyt w Alpach Wschodnich w północnych Włoszech.

„… Kolega Sylwek Zieliński z Ustki pragnie zdobyć Matterhorn, dlatego ćwiczy na trudnych trasach. Rok temu zaprosił mnie na wspólną wspinaczkę na Grossglockner Granią Studl, a w tym roku na Ortler, także trudną i wymagającą granią Hintergrat. …”

„… Trasa nie dla zwykłych turystów, chodzących nawet często po górach. Na każdy krok trzeba było uważać. Wchodziliśmy w kilku grupach, często związani linami. Dodatkowo męczące były plecaki, obładowane jedzeniem na 2-3 dni. …”

O przygotowaniach kondycyjnych do wyjazdu oraz o samej wspinaczce opowie na naszym spotkaniu 7 października. Wyjazd pełen był emocji związanych z tym najpiękniejszym sportem. W opowieści nie zabraknie, zatem przełomowych momentów, potęgi przyrody oraz podejmowaniu ważnych decyzji – czasem tych najtrudniejszych, ale decydujących o szczęśliwym powrocie z wyprawy.

„… Założyli linę poręczową na dalszą wspinaczkę. Ściana była krucha, z niej wylatywały skały wielkości od orzecha do wielkości lodówki.
– Zrobiło się niebezpiecznie. …”

Ortler nie będzie jedynym bohaterem naszego spotkania, grupa wspinaczy zdobywała również drugi pod względem wielkości szczyt w masywie Ortleru Gran Zebru (3851), oraz najwyższy szczyt Niemiec, znajdujący się w Alpach Bawarski Zugspitze (2962). Czy ze wszystkich tych potyczek nasi wspinacze wyszli zwycięsko?

Prawdziwa pasja, niezapomniane przestrzenie, najpiękniejsze górskie emocje.

Zapraszamy!

7 października (piątek) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP „Aaron” PTTK Pabianice