20 Jubileuszowy Rajd „Gwiazdkowy” z Mikołajem zgromadził na starcie przeszło siedmiuset miłośników pieszych wędrówek. 3 grudnia 2016 roku imprezę zorganizował Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice.

– Frekwencja rekordowa, ale dzieci lubią turystykę pieszą i prezenty od Mikołaja  – powiedział Aleksander Duda, prezes klubu i zarazem komandor od pierwszego rajdu. Wicekomandorami byli: Włodzimierz Stanek (Gim. nr 3) i Joanna Nowak (Sala Zabaw „Urwisowo”).

Najwięcej uczniów wzięło udział w rajdzie  ze Szkoły Podstawowej  nr 3 (298 uczestników). Zostali nagrodzeni  pucharem.

Na spotkanie z Mikołajem wyruszyły również drużyny: SP nr 5, 8, 9,17; Gimnazjum nr 3 i A’Paulo,  ZS nr 5, Uniwersytetu 3 Wieku,  WTZ „Bure misie”, SP w Ksawerowie,  SP w  Kalinie, SP w Wiśniowej Górze, Gimnazjum  w Piątkowisku, Gim. nr 2 w Tuszynie. Uczestniczyli również turyści indywidualni i członkowie Rodzinnego Klubu Rowerowego „Konusik”.

Piechurzy i rowerzyści wystartowali z Lewitynu.  Trasa przygotowana przez Kamila Lisiewicza z „Aarona” prowadziła przez Las Miejski, Potażnię do Rydzyn. Po dotarciu do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej  turyści spotkali się z Mikołajem.  – Trasa trochę błotnista, ale podobała mi się bardzo – mówi Norbert Olszak z Gimnazjum A’Paulo.

Po otrzymaniu paczek ze słodyczami przyszedł czas na bigos i gorącą herbatę. Posiłki serwowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Rydzynach:  Czesława Śpionek, Renata Forc, Zofia Jach, Elżbieta Wolniak, Urszula Łacwik, Maria Skupień, Stefania Muśkiewicz wraz z turystkami z „Aarona”.

Ognisko dla strudzonych piechurów przygotowali strażacy: Krzysztof Gąsiorek, Andrzej Oberlle, Bogusław Forc, Mirosław Nowak, Zdzisław Łacwik i Piotr Bekier.

– Rajd to piękna inicjatywa, jest tu cudowna atmosfera, a co najważniejsze jest ruch na świeżym powietrzu – podsumowała Sylwia Stankiewicz, opiekunka z SP nr 8.

– Dziękuję wszystkim członkom klubu, sympatykom, sponsorom za dwie dekady pomocy przy organizacji rajdu – podsumował komandor rajdu.

Polecamy relacje i wpisy o rajdzie:

Telewizja ProMok Infoflesz 07-12-05

Szkoła nr 17 w Pabianicach