34 razy! Obchodziliśmy również 5-lecie działalności podczas którego o Islandii opowiadał nam Witold Stawski.
Najpopularniejszym kontynentem była Azja (18 spotkań), potem Afryka i Europa (równo po 6), Ameryka (3). Nie zapomnieliśmy również o Polsce przybliżając szlak Green Velo.
Były spotkania z alpinistami (3), rowerzystami (2) i miłośnikami żeglarstwa (3). Odbyły się ciekawe spotkania autorskie z twórcami książek: Michałem Cessanisem, Dorotą Fibiger, Sławomirą Heuchert i Jarosławem Fischbachem. Sercem, duchem i opowieściami wspierali nas nasi pabianiccy przyjaciele i podróżnicy Sylwia Stankiewicz, Aldona Militowska, Aga Sudra, Ewa Marczewska, Robert Lewera i Mariusz Łaniewski przywożący nam co chwilę smakołyki z całego świata.

Nasza działalność nie była by możliwa bez wsparcia pracowników
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach – to dzięki Waszej przychylności mamy się gdzie spotykać 🙂 oraz Klubokawiarni „Piętro Niżej„. Za każdą wspólnie spędzoną podczas spotkań i przygotowań do nich chwilę serdecznie Wam dziękujemy! Podziękowania przesyłamy również dla Aronica, która przekazuje nam pyszne wyroby, którymi możemy podziękować naszym podróżnikom za ciekawe opowieści!

W podsumowaniu nie może zabraknąć podziękowań dla naszej PUBLICZNOŚCI czyli dla Was. Swoją obecnością stwarzacie niezwykłą ciepłą i i serdeczną atmosferę podczas spotkań. Dzięki Wam nabieramy sił do przygotowywania coraz to nowych i jeszcze ciekawszych spotkań!

Jaki będzie 2017 rok? Mamy nadzieję, że będzie pełen przygód na turystycznym szlaku. Wystarczy zrobić ten jeden pierwszy krok – bo każda podróż własnie od niego się rozpoczyna. Zatem życzymy Wam i sobie odwagi do rozpoczęcia wielu podroży, które będą obfitowały w jeszcze większą ilość przygód – byście mogli nam o nich opowiadać 😛, Jednak przede wszystkim zawsze, ale to zawsze wracajcie bezpiecznie i szczęśliwie do domu!

Zarząd KTP „Aaron” PTTK Pabianice i Klub Podróżnika PTTK