Mówi o sobie: geograf z wykształcenia, podróżnik z zamiłowania, Pabianiczanin z  wyboru, daleko czy blisko stale w poszukiwaniu przygody”.

Gościł już w Klubie Podróżnika z opowieścią o Mauritiusie. Tym razem zabierze nas w podroż po najpiękniejszych parkach narodowych zachodniego wybrzeża USA.

Naszym gościem będzie znany z wielu talentów Arek Niewiadomski.

Opowieść będzie relacją z wakacyjnej wyprawy po Stanach Zjednoczonych. Przez cztery tygodnie na nogach, kołach, promem i samolotem Arek przemieszczał się w poszukiwaniu najpiękniejszych i zapierających dech w piersiach krajobrazów, gigantycznych metropolii i dobrej muzyki. Z wielu miejsc, które odwiedził wybrał dla nas te, które najbardziej cieszą oko. W poszukiwaniu raju przeniesiemy się w piaskowcowy świat znanego z licznych urwisk skalnych, wodospadów i rzek Zion NP. Szukając duchów odwiedzimy skamieniałe postaci „legendarnych ludzi”. Ich nieme, kamienne oblicza spotkać można w Bryce NP. Monumentalne łuki skalne to krajobraz, który zobaczymy w skąpanej w  chmurach Monument Valley Navajo Tribal Park. Chwilę odpoczynku po maratonie przez Grand Canyon NP znajdziemy spoglądając na niesamowity obiekt inżynieryjny jakim jest Hoover Dam. Ostatnim akcentem będzie poszukanie możliwości przeżycia w Death Valley NP.

Pełna kolorów i humoru opowieść będzie prawdziwą gratką dla kochających podróże sympatyków Klubu Podróżnika PTTK.

Zapraszamy!

31 marca (piątek) 2017 godz. 18:30