Prawie 200  piechurów wzięło udział w 13. rajdzie „Kamyka”, zorganizowany przez Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach i Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice w dniu 25 marca 2017 r.

– Celem imprezy turystycznej jest uczczenie Aleksandra Kamińskiego, żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, także harcmistrza, a zarazem patrona placówki   – powiedzieli Andrzej Rogala i Mariusz Zawadzki, komandorzy rajdu.

– W marcu zmarł Kamiński (15.03. 1978 r.), dlatego  w tym miesiącu wędrujemy od kilkunastu lat– dodała Milena Żmudzińska z „Aarona”.

Trasa wędrówki wiodła z Lublinka przez Okołowice do Porszewic. – Nad rzeką Ner spotkaliśmy ślady działalności bobrów i godowisko ptaków wodnych – zachwycała się  Anna Pawłowska –  Szmidt, opiekunka i nauczycielka przyrody w SP 9.

W rajdzie „Kamyka” wystartowały drużyny z SP 9, 17, w Dłutowie, gimnazjum a’Paulo, w Piątkowisku, ZS nr 5, I LO ,WTZ i  PO-W w Porszewicach. Uczestniczyli również indywidualni turyści.

Na mecie zmęczonych, ale uśmiechniętych piechurów przywitali: Arkadiusz Janicz – dyrektor, Piotr Komorowski i Mariusz Zawadzki, którzy przygotowali kiełbaski z grilla, smalec, ciasta i gorącą herbatę.

– Trasa przepiękna, a sernik jeszcze cudowniejszy – powiedziała Oliwia Świątkowska z Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo.

Po poczęstunku rozstrzygnięto konkurs wiedzy o harcmistrzu, przygotowany przez Jolantę Łacwik – Becht, przewodniczącą Koła Krajoznawczego PTTK.

Wręczono nagrody indywidualne: w kategorii szkół podstawowych: I m. zajęły – Martyna Seliga (SP17) i Aleksandra Zajunc (SP 9), III m. – Lidia Kamińska (SP 17); w kategorii gimnazja: I m. – Patrycja Kiełkowicz (PO-W nr 5),  II m. – Karolina Rosińska (Gim. Piątkowisko), III m. – Daria Sikora (PO-W nr 5).