Mariusz Łaniewski – pabianicki podróżnik odwiedza Klub Podróżnika PTTK po każdej wyprawie dzieląc się z nami garścią najświeższych wspomnień i wrażeń z wyjazdu. Tym razem miłośnik Afryki postanowił zmienić kierunek i nieoczekiwanie wybrał się do Papui Nowej Gwinei.

– Gdy mówiłem, że jadę do Papui, prawie każdy życzył mi, żeby mnie nie zjedzono, sprawdziłem, nie ma już od dawna ludożerców w Papui Nowej Gwinei. Jednakże hasło reklamowe Papui Nowej Gwinei to Land of the unexpected, a więc oczekujcie nieoczekiwanego – dokładnie taka jest Papua!

Można tam palić papierosy w autobusach i pluć na ulicy gdzie popadnie. Można również wspiąć się na wysoką górę, jeden z najwyższych szczytów Oceanii (4509 m.n.p.m.) i odwiedzić odległe wioski do których nie dotrze się drogą, ale za to czasem spotkać można maszt telefonii komórkowej. Gdyby ktoś jednak chciał znaleźć dla siebie dziewczynę czy chłopaka tam, to nie, to nie jest właściwe miejsce.

Jakie przygody spotkały tym razem naszego gościa?

Zachęcamy Was do odwiedzin Klubu Podróżnika PTTK. Spotkania z Mariuszem zasłużenie zyskały uznanie naszej publiczności. Przepiękne barwne zdjęcia i ciekawe opowieści Mariusza gromadzą zawsze wielu słuchaczy.

Zapraszamy!

12 maja (PIĄTEK) 2017 godz. 18:30