Wschodni Rowerowy Szlak Green Velo liczy ponad 2000 kilometrów. Na ten najdłuższy szlak w Polsce wyruszyli Katarzyna i Krzysztof Dumka. Przez 10 lipcowych dni przejechali odcinek z Elbląga do Łap liczący przeszło 600 km.
 
Rower to nasz ulubiony środek transportu. W ubiegłym roku przejechaliśmy trasę ze Świnoujścia na Hel – mówią miłośnicy dwóch kół. Ponieważ bardzo dużo słyszeliśmy o nowopowstałym szlaku Green Velo biegnącym przez województwa wschodniej Polski w zeszłym roku postanowiliśmy się nim przejechać. Naszą podróż rozpoczęliśmy w Elblągu. Kolejno przejechaliśmy przez Frombork, Lidzbark Warmiński gdzie podziwialiśmy m. In. obrazy Witkacego i Jacka Malczewskiego. Po drodze zwiedzaliśmy sanktuarium w świętej Lipce, „Wilczy Szaniec” w Gierłoży.
Na szlaku spotykali niewiele osób, za to zachwyciła ich ogromna ilość ptactwa.
 
Podziwialiśmy również wiadukty kolejowe w Stańczykach. Na koniec podróży przejechali przez Puszczę Augustowską i Biebrzański i Narwiański Park Narodowy. Swoją podróż zakończyliśmy w Łapach.
 
Warto było przejechać te 600 kilometrów. Mieliśmy czyste powietrze, cudowną przyrodę, piękne lasy, jeziora, dużo zabytków na szlaku i pyszne regionalne potrawy. Warto wybrać się na wyprawę trasą Green Velo. Mamy nadzieję , że szlak będzie z każdym rokiem bardziej uczęszczany, bo to dobra inicjatywa. Polska z perspektywy siodełka jest piękna.
Zapraszamy na drugą cześć opowieści o podróży. Tym razem zaprezentujemy trasę przez Podlasie i województwo lubelskie.
 
Wstęp wolny.
Zapraszamy!
 
27 października (PIĄTEK) 2017 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10
 
wstęp bezpłatny