Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Andy po polsku – dziesięć miesięcy nad poziomem morza” z Jackiem Kwapińskim

Co ma biały rumak do boliwijskich zatargów terytorialnych?
Ilu górom w Andach przypisywało się 7000 metrów?
I do kogo tak naprawdę należy Antarktyda?

A także o sekretach Wyspy Wielkanocnej, pomniku Jana Pawła II w dzielnicy im. Związku Radzieckiego w Nikaragui, malutkiej miejscowości wypełnionej II wojennymi jeepami w Kolumbii i o „dzikim zachodzie” Ameryki Południowej, czyli Patagonii.

A przede wszystkim o górach, górach wysokich, jeszcze wyższych i tych najwyższych.

Czyli o tym jak, nie zapominając po drodze głowy, wziąć plecak i wejść na jeden lub dwa pięciotysięczniki, ewentualnie osiem. O drodze od Ziemi Ognistej do Nowego Jorku. O dziesięciu miesiącach często zabawnej, momentami ambitnej, a przez większość czasu po prostu pełnej przygód wycieczki po świecie Ameryki Łacińskiej.

Pozdrawiam,
Jacek Kwapiński