Kronika Klubu Turystyki Pieszej Aaron z Pabianic
rajdy - wyprawy - eksploracje
- krajoznawstwo - turystyka -

Oczko Mikołaja – relacja z XXI Rajdu Gwiazdkowego KTP „Aaron”

21 Rajd Pieszy „Gwiazdkowy” z Mikołajem zgromadził na starcie prawie pół tysiąca miłośników pieszych wędrówek. 2 grudnia 2017 roku imprezę, jedną z największych w województwie łódzkim zorganizował Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice.

– Ten rajd cieszy się największą popularnością – powiedział Aleksander Duda, prezes klubu i zarazem komandor od pierwszego rajdu. Wicekomandorami byli: Włodzimierz Stanek (SP nr 16), Joanna Nowak (Sala Zabaw „Urwisowo”) i Marcin Wieczorek (Gmina Pabianice).

Najwięcej uczniów wzięło udział w rajdzie  ze Szkoły Podstawowej  nr 3 (120 uczestników).

Na spotkanie z Mikołajem wyruszyły również drużyny: SP nr 5, 8, 16 ,17; Gimnazjum  A’Paulo,  ZS nr 5, Uniwersytetu 3 Wieku,  WTZ „Bure misie”, SP w Ksawerowie, SP w Wiśniowej Górze, Gimnazjum  w Piątkowisku. Uczestniczyli również turyści indywidualni.

Piechurzy i rowerzyści wystartowali z Lewitynu.  Trasa przygotowana przez Kamila Lisiewicza z „Aarona” prowadziła przez Las Miejski, Potaźnię, Rydzyny do Bychlewa.

– Trasa ciężka, błotnista i podmokła, ale ciekawa, gdyż pierwszy raz nią wędrowaliśmy  – powiedziała Renata Klimek, opiekunka z SP nr 8.

Po dotarciu do Domu Ludowego w Bychlewie  turyści spotkali się z Mikołajem.

Po otrzymaniu paczek ze słodyczami przyszedł czas na bigos i gorącą herbatę. Posiłki serwowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bychlewie:  Janina Krauze, Bożena Frątczak, Halina Cieślińska i Zenia Wróbel wraz z turystami z „Aarona”.

– Jeden z najpiękniejszych rajdów, dlatego marzymy, aby przyszłoroczna trasa wiodła ścieżkami Gminy Ksawerów  – podsumowała Paulina Dziubczyk,  opiekunka z SP w Ksawerowie.

Olek