W czasie ferii zimowych (31 stycznia), kilkudziesięciu piechurów wyruszyło na XVIII rajd „Karnawałowy”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury i Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice. Do grup zorganizowanych dołączyli indywidualni turyści.

– W tegorocznym rajdzie postanowiliśmy pokazać ciekawe tereny wokół Dobronia – powiedziała Grażyna Wójcik, komandor rajdu.

Do Dobronia uczestnicy dojechali pociągiem.

– Dla naszych dzieci była to wielka przygoda – powiedziały Małgorzata Rabiaj, Agnieszka Senderecka i Iwona Gajda, opiekunki najliczniejszej grupy z ZS nr 5.

Dalej szlakami leśnymi piechurzy zostali poprowadzeni na wydmy Gór Dobrońskich przez Aleksandra Dudę z klubu „Aaron”.

– Mnie najbardziej podobało się bieganie po piasku – stwierdził Zygmunt Frydrych (5 lat), najmłodszy uczestnik MDK-u.

Meta rajdu znajdowała się w SP z klasami gimnazjalnymi w Dobroniu. Pączkami i gorącą herbatą przyjęła ich dyrektor Elżbieta Łoboda – Szewc

Tekst i foto Ol