„Miłość, diament i święta ryba, czyli podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej do Sierra Leone”

Zimowe miesiące to czas gdy tęsknimy za ciepłem, z radością zatem korzystamy z zaproszenia Sary Rogowskiej i Mariusza Łaniewkiego, którzy zabiorą nas do gorącej Afryki. Będzie to relacja z ich wspólnej wyprawy w „Projekcie Afryka” :

„Afryka Zachodnia, koniec listopada, niemiłosierny żar leje się z nieba, a my stoimy nad zazielenioną nieco sadzawką, żarliwie modląc się do Świętej Ryby wraz z miejscowym Szamanem, tutejszą ludnością i współtowarzyszami podróży. Bo do kogo można się modlić w tym miejscu zapomnianym kompletnie przez Boga i ludzi? A Święta Ryba okazuje się nader łaskawa: dzięki niej przez kolejne tygodnie bez uszczerbku na zdrowiu wychodzimy z każdej możliwej opresji, przemierzamy 3000 km, choć dróg zdecydowanie brakuje, odwiedzamy dżunglę, składamy wizytę w kopalni diamentów, zostajemy uwięzieni na noc w domu bez klamek, zwiedzamy miasto z lokalnymi gwiazdami rapu, pijemy wódkę z żołnierzami ONZ, uczymy się tworzyć afrykańskie bębny, a gdzieś w międzyczasie tak obrastamy czerwonym, afrykańskim pyłem, że na granicy Wybrzeża Kości Słoniowej nie chcą wpuścić nas do kraju, dopóki się nie umyjemy.
Liberia, Gwinea, Sierra Leone i Wybrzeże Kości Słoniowej – czyli podróż przez jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata, gdzie nic nie ma, nikt nie zagląda i w ogóle nie ma po co tam jechać… a jednak podróż fascynująca i pełna niesamowitych przygód. Zapraszamy do wspólnego odwiedzenia tego zakątka świata!

Pozdrawiamy, Sara i Mariusz”

Zarówno Mariusz Łaniewski jak i Sara Rogowska gościli już u nas z opowieściami, znacie więc ich i lubicie ich relacje. Jeśli chcecie ich poznać bliżej przed spotkaniem to odsyłamy na ich strony i blogi

http://laniewski.cba.pl/ http:/

/sarapokolumbijsku.blogspot.com/

https://picasaweb.google.com/103177683282634851659

http://doremisara.blogspot.com/


Wstęp wolny.
Zapraszamy!

16 lutego (PIĄTEK) 2018 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp bezpłatny

#klubpodroznikapttk #klubpodroznika #klubpodroznikapabianice

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
KTP „Aaron” PTTK Pabianice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach