Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na wystawę fotografii przyrodniczej połączoną ze spotkaniem z ich autorem Piotrem Stanaszkiem.

„Nazywam się Piotr Stanaszek. Urodziłem się 8 października 1975r w Łasku. Z wykształcenia jestem mechanikiem samochodowym, z zamiłowania natomiast ogrodnikiem.
Moje hobby to fotografowanie przyrody. To uwiecznianie piękna, które widzę w danej chwili
i zatrzymanie w kadrze, by zostało ze mną na zawsze.
Podglądanie przyrody, w moim przypadku, nie stawowi większego problemu, ponieważ mieszkam w Mikołajówku, malowniczej miejscowości otoczonej lasami, rozlewiskami, bogactwem fauny i flory.
Często pytany jestem skąd tak duża fascynacja przyrodą. Gdy byłem małym chłopcem, pełnym energii, trudno było mi usiedzieć w jednym miejscu. Interesowało mnie wszystko, co dzieje się wokół. Przygoda zaczęła się od wspólnego wędkowania z wujem. Obserwowałem mysz, która miała norę obok mojej wędki. Na następną wyprawę z wujem zabrałem już zeszyt, by robić notatki, którymi później dzieliłem się ze stacjami ornitologicznymi. Moje spostrzeżenia okazywały się trafne, co jeszcze bardziej motywowało mnie do działania.
Po swój pierwszy wymarzony aparat wybrałem się do Łodzi. Do dziś pamiętam ten ponury, deszczowy dzień. Zakupiony aparat Smiena był wtedy dla mnie najcenniejszym skarbem. Ciągle jednak brakowało mi czasu na fotografowanie. Znalazłem jednak sposób na realizację marzenia. W plecaku miejsce książek zajął aparat i zamiast do szkoły wędrowałem na łąki, pola. To błogie obcowanie z naturą skończyło się wizytą wychowawczyni w domu. Znalazłem wówczas inne rozwiązanie. Wymykałem się z domu nocami, by podglądać nocne życie zwierząt. Marzyłem wtedy, by zostać leśnikiem. Życie napisało jednak inny scenariusz.
Blisko po 20. latach, z ogromnym zaangażowaniem wróciłem do fotografowania. Każdą wolną chwilę spędzam w poszukiwaniu dzikiego piękna, którym, poprzez zdjęcia, chcę obdarowywać innych ludzi.
Obecnie mam za sobą trzy wystawy fotografii w Łaskim Domu Kultury i w Miliczu (Dolina Baryczy). Ukazało się też kilka artykułów w tygodniku Mój Łask oraz w Przyrodzie Polskiej.
W otoczeniu dzikiej przyrody czuję się wolny. Pragnę, by moje zdjęcia uświadamiały ludziom jacy jesteśmy bogaci. O to bogactwo wszyscy musimy dbać, ponieważ nawet najmniejsze szkody są często nieodwracalne.
Mam wspaniałą rodzinę, kochającą żonę i dwóch synów. Chciałbym wszystkim, a szczególnie mojej rodzinie, znajomym serdecznie podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość i ogromne wsparcie w realizacji moich marzeń, mojej pasji.”

To będzie niezwykłe wydarzenie na którym Piotr zaprezentuje nam plon bezkrwawych łowów z tak bliskiej naszemu sercu Doliny Grabii.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!