Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na spotkanie z Sylwią Stankiewicz, Aldoną Militowską, Niną i Konradem Ścibut. Będzie to relacja z podróży po Wietnamie I Kambodży.

Nasza trasa: zaczęliśmy od Hanoi, potem w dół do Hue (dawna stolica cesarstwa) i Hoi Ann (miasto zakochanych i krawców), Ho Chi Minh (Sajgon), Mui Ne (czerwone wydmy i czerwony kanion), stamtąd do Kambodży: Phnom Penh (więzienie Tuol Sleng) i Siem Reap (Angkor).

Uczestnicy dowiedzą się ile wysepek jest w zatoce Ha Long, czy w Sajgonie są najlepsze sajgonki, jak przechodzić w Wietnamie przez ulicę po której jedzie tysiące skuterów i nikt nie przepuszcza pieszych, co robi w Wietnamiekatedra Notre Dame, jak smakują krokodyl, struś, żaby,węże i larwy. Będzie też o trudnej historii obydwu państwa, reżimie Pol Pota i absurdzie współczesności, który pozwala oprawcom być bohaterami.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!