Kronika Klubu Turystyki Pieszej Aaron z Pabianic
rajdy - wyprawy - eksploracje
- krajoznawstwo - turystyka -

Śnieżny szlak – odbył się 14 Rajd Kamyka KTP „Aaron”

Śnieżna pogoda nie zniechęciła prawie 150  piechurów, którzy wzięli udział w 14. rajdzie „Kamyka”, zorganizowany przez Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach i Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice w dniu 17 marca 2018 r.

– Celem imprezy turystycznej jest uczczenie Aleksandra Kamińskiego, żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, także harcmistrza, a zarazem patrona placówki   – powiedzieli Andrzej Rogala i Mariusz Zawadzki, komandorzy rajdu, którzy kilka dni przed imprezą sprawdzili wcześniej bezpieczeństwo na szlaku.

Trasa wędrówki wiodła z Lublinka przez Okołowice do Porszewic.

– Po drodze zobaczyłam piękne domki w śniegu – powiedziała Michalina Nowak z SP a’Paulo. – A my do domu zabraliśmy bazie – cieszyły się Wiktoria Szymańska i Zuzia Sułat z SP 5.

W rajdzie „Kamyka” wystartowały drużyny z SP 5, 17, a’Paulo, w Dłutowie, w Ksawerowie, w Petrykozach, w Pawlikowicach,  ZS nr 5,  ZSP w Piątkowisku, PO-W w Porszewicach. Uczestniczyli również indywidualni turyści.

Na mecie zmęczonych, ale uśmiechniętych piechurów przywitali: Arkadiusz Janicz – dyrektor, Piotr Komorowski, Mariusz Kędzierski, Mariusz Zawadzki, którzy przygotowali kiełbaski z grilla, smalec, ciasta i gorącą herbatę. Pomoc udzieliły panie: Iwona Nowicka, Marzena Ciszewska – Wlazeł, Małgorzata Dudczak, Karolina Smolarek, Jolanta Rzeźniczak i Milena Dobiech.

– Trasa przepiękna, a drożdżowiec i sernik jeszcze cudowniejszy – powiedział Paweł Korcowicz, turysta z Pabianic.

Po poczęstunku rozstrzygnięto konkurs wiedzy o harcmistrzu, przygotowany przez Jolantę Łacwik – Becht, przewodniczącą Koła Krajoznawczego PTTK.

Wręczono nagrody indywidualne: w kategorii szkół podstawowych : I m. zajął Adam Horwat (SP 17), II m. Martyna Seliga (SP 17); w kategorii gimnazja: I m. – Jakub Kamiński (Gim. Piątkowisko), II m.- Patrycja Kiełkowicz (PO-W nr 5),  III m. – Patrycja Pietrasiak (PO-W nr 4).

Wyróżniono: Dominikę Karkowską (SP Petrykozy), Amelię Bendkowską (SP Petrykozy), Lidię Kamińską (SP 17).