Zapraszamy na spotkanie z Arkadiuszem Jaksą i jego córką Jagodą. Zabiorą nas w ciekawą i inspirującą podróż po krainie tak bliskiej, a jednocześnie tak mało znanej.

– „Piękno tkwi w prostocie. Tak jak pomysł na objechanie rowerem południowego Mazowsza. Dwie wycieczki, dwa lata i dwoje rowerzystów zabierze nas do atrakcji, które czekają „za progiem”. Romantyczne parki, magnackie pałace, zamki, puszczańskie ostępy, skanseny i malownicze doliny wypełnią nasz czas bez reszty. Zapraszamy zatem na opowieść – inspirację dla nas Wszystkich.”

Jagoda Jaksa – uczennica I LO w Pabianicach, miłośniczka turystyki rowerowej. Od lat przemierza piękne zakątki naszego kraju. Potrafi pięknie pisać – jest laureatem II-giej nagrody w konkursie, którego tematem było napisanie pracy nt: „Dlaczego kronikarz kanonik Jan Długosz Starszy wart jest pomnika w Pabianicach?” – polecamy Wam lekturę tego pięknego wywiadu-opowieści https://pabianice.tv/wp-content/uploads/2017/05/II-NAGRODA..pdf

Arkadiusz Jaksa – geograf, krajoznawca, miłośnik turystyki rowerowej pod każdą szerokością geograficzną. Lokalny społecznik, któremu bliskie są rowerowe sprawy Pabianic. Współtwórca i animator turystyczno – krajoznawczej braci Spinka – Grupa RowerowaWstęp wolny.
Zapraszamy!

6 kwietnia (PIĄTEK) 2018 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp bezpłatny

#klubpodroznikapttk #klubpodroznika #klubpodroznikapabianice

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
KTP „Aaron” PTTK Pabianice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach