Kronika Klubu Turystyki Pieszej Aaron z Pabianic
rajdy - wyprawy - eksploracje
- krajoznawstwo - turystyka -

Rowerem na północ Europy w Klubie Podróżnika PTTK Pabianice

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na spotkanie „Wietrznie mokra Norwegia” z Kamilem Lisiewiczem i Arkadiuszem Jaksą , które odbędzie się 7 września 2018 roku (piątek) o godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach przy ul. św. Jana 10. Wstęp wolny.

Członkowie Spinka – Grupa Rowerowa opowiedzą o wyprawie za koło podbiegunowe, na północny kraniec Europy.

Rowerem na północ Europy … wsiąść, pojechać – zrobione i odhaczone można by powiedzieć. Na szczęście to było kilka miesięcy przygotowań, sporo niepewności i wielka zagadka jak spiszą się rowery, my i czy przyroda okaże się łaskawa. Mieliśmy sporo szczęścia. Wmordewind nie był aż tak okrutny, większe i mniejsze awarie udało się ogarnąć, był czas na rozkoszowanie się podróżą. Wspaniałe biwaki, niesamowity krajobraz … tak zmienny. Były strzeliste góry, kryjące języki lodowców, błękitne a w zasadzie białe rzeki z nich wypływające, wspaniała zieleń i surowość norweskich fiordów. Była wreszcie kraina tysiąca jezior, sporo słońca i dobrego humoru. Był też deszcz. Nasz wielodniowy przyjaciel i wróg. To on decydował gdzie tego dnia spaliśmy, czy było tak bliskie naszemu sercu ognisko, czy ciuchy rano będą jak zwykle mokre. Był jak wierny towarzysz podróży zawsze z obok .. i wiecie dał się kochać  Niesamowite trzy tygodnie podczas których fiordy jadły nam z ręki, wspaniałe krajobrazy, spotkania z ludźmi zarażonymi wirusem podróżowania, niesamowita rowerowa przygoda. Zapraszamy Was.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!