Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na spotkanie „W rogu Afrykiz Sarą Rogowską i Mariuszem Łaniewskim, które odbędzie się 14 grudnia 2018 roku (piątek) o godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach przy ul. św. Jana 10. Wstęp wolny.

Miłośnicy Czarnego Lądu z Pabianic opowiedzą o kolejnej wyprawie do Afryki i fascynującej podróży przez Dżibuti, Erytreę i Somaliland.

Dżibuti, Erytrea, Somaliland. Czy suchy jak wiór Róg Afryki to miejsce przyjazne podróżnikom? Jak funkcjonuje mały ale dumny, niezależny kraj, któremu wszyscy mówią, że jest Somalią, ale on uparcie w to nie wierzy? Czy Erytrea rzeczywiście wciąż jeszcze jest Koreą Północną Afryki? Jak znaleźć sposób by porozmawiać z ludźmi, gdy wszyscy boją się reżimu? Jak wygląda najpiękniejsza afrykańska stolica? Czy wygodnie jest spać na pieniądzach? Ile dni z rzędu można jeść sfermentowaną indżerę? I dlaczego do cholery nikt nie sprząta tych wraków ciężarówek w Dzibuti? Czteroosobowa ekspedycja reporterska i pseudo – naukowa w listopadzie tego roku wyruszyła na łowy! Jechali przez podróżniczo dziewicze tereny, zadawali niewygodne pytania, by jak gąbka chłonąć doświadczenia wraz z afrykańskim pyłem. Suchy kawałek świata, suche jeziora, suche powietrze, suche życie i suche dowcipy. Zapraszamy, Sara i Mariusz.

 


Wstęp wolny.
Zapraszamy!

14 grudnia (PIĄTEK) 2018 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp bezpłatny

#klubpodroznikapttk #klubpodroznika #klubpodroznikapabianice

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
KTP „Aaron” PTTK Pabianice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach