OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Słoneczna pogoda sprzyjała 190 piechurom, którzy wzięli udział w 15. rajdzie „Kamyka”, zorganizowany przez Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach i Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice.

– Celem imprezy turystycznej jest uczczenie Aleksandra Kamińskiego, żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, także harcmistrza, a zarazem patrona placówki – powiedzieli Andrzej Rogala i Mariusz Zawadzki, komandorzy rajdu, którzy kilka dni przed imprezą sprawdzili wcześniej bezpieczeństwo na szlaku.

Trasa wędrówki wiodła z Lublinka przez Okołowice do Porszewic.

– Po drodze zobaczyłam piękne łabędzie – powiedziała Wiktoria. – A mi podobały się bazie – cieszył się Mateusz z SP w Wiśniowej Górze . W rajdzie „Kamyka” wystartowały drużyny z SP 5, 9, 15, w Ksawerowie (najliczniejsza grupa, w Petrykozach, w Wiśniowej Górze, ZS nr 5, ZSP w Piątkowisku, PO-W w Porszewicach i WTZ „Bure Misie”. Uczestniczyli również indywidualni turyści.

Na mecie zmęczonych, ale uśmiechniętych piechurów przywitali: Piotr Komorowski, Mariusz Kędzierski – wicedyrektorzy placówki , Mariusz Zawadzki. Komandor, którzy przygotowali kiełbaski i kaszanki z grilla, ciasta i gorącą herbatę. Pomoc panom udzieliły: Iwona Nowicka, Katarzyna Grzybek, Patrycja Rojber. Na trasie pomagały: Małgorzata Dudczot, Karolina Smolarek i Milena Kasperska.

– Trasa przepiękna, a drożdżowiec i sernik jeszcze cudowniejszy – powiedział Paweł Korcowicz, turysta z Pabianic, który dostał dyplom za udział we wszystkich edycjach rajdu „Kamyka”.

Na mecie Andrzej Rogala, komandor podziękował Zbigniewowi Sysio za organizacje pierwszych rajdów „Kamyka”. – Był zarazem pomysłodawcą tych udanych imprez.

Po poczęstunku rozstrzygnięto konkurs wiedzy o harcmistrzu, przygotowany przez Jolantę Łacwik – Becht, przewodniczącą Koła Krajoznawczego PTTK.

Wręczono nagrody indywidualne : I m. zajęła Wiktoria Szymańska (SP 5) , II m. – Jerzy Wojtas (SP 5), III m.- Patrycja Kiełkowicz (PO-W), Aleksandra Zajunc (SP 9) i Klaudia Sumera (SP 9).

Wyróżniono: Aleksandrę Janetę (WTZ) i Magdalenę Łondkę (ZS 5).