Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na spotkanie „Sri Lanka – szlakiem Buddy, herbaty i wspaniałego curry!” z Martą i Markiem Ciesielskimi, które odbędzie się 10 maja 2019 roku (piątek) o godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach przy ul. św. Jana 10. Wstęp wolny.
Małżeństwo z Konstantynowa Łódzkiego opowie o trzytygodniowej podróży po fascynującym kraju Azji.

W styczniu tego roku wyruszyliśmy w niezwykłą dla nas podróż do Azji, gdyż była to nasza podróż poślubna. Mamy nadzieję, że Sri Lanka jest dopiero początkiem naszych dalekich podróży po całym fascynującym świecie. Cejlon to niezwykłe miejsce. Podczas trzech tygodni samodzielnego eksplorowania wyspy odkryliśmy niezwykle różniące się od siebie warunki klimatyczne i różnorodną roślinność. Nagombo przywitało nas upalnym klimatem i wszechobecnym hałasem dużego miasta. Następnie udaliśmy się w spalone słońcem tereny Sigiriyi. W głębi lądu w otaczających nas plantacjach herbaty odetchnęliśmy od gorącego klimatu. Następnie Ella zachwyciła bujną, tropikalną roślinnością i podzwrotnikowym, wilgotnym klimatem. Na koniec naszej podroży odpoczywaliśmy na pięknych plażach południa wyspy, poznając także tropikalne ulewy i palące południowe słońce. W czasie jednej podróży, odkryliśmy tak wiele smaków, zapachów i miejsc, o których z przyjemnością opowiemy Państwu na najbliższym spotkaniu.
Marek Ciesielski

Wstęp wolny.