Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Apostolidisem – pabianiczaninem, absolwentem I LO. Karierę zawodową związał z dyplomacją. Pracował jako konsul w Irlandii i Gruzji. W tej ostatniej spędził 4 lata. Oprócz pracy zajmował się zgłębianiem tajników najstarszej kultury winiarskiej świata. Odwiedził setki winnic we wszystkich Reginach Gruzji. Jest certyfikowanym znawcą win. Zabierze nas w podróż po regionie gdzie nic nie dzieje się bez wina. Opowie o ludziach, gruzińskiej kuchni, zwyczajach, biesiadowaniu i gruzińskiej radości życia, z której warto czerpać pełnymi pucharami. Plonem z tego pobytu jest książka „Gruzińska uczta”, która będzie możliwa do nabycia po spotkaniu.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na spotkanie autorskie „Gruzińska uczta” z Piotrem Apostolidisem, które odbędzie się 22 maja 2019 roku (środa) o godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach przy ul. św. Jana 10.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!