Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki „W drodze. Moje podróże z literaturą w tle” z Elżbietą Wisławską, które odbędzie się 13 września 2019 roku (piątek) o godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach przy ul. św. Jana 10. Wstęp wolny.

Starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku zaprezentuje książkę „W drodze. Moje podróże z literaturą w tle”, która opowiada o wyprawach zainspirowanych pisarzami i ich twórczością.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki.

O autorce
Elżbieta Wisławska (ur. 1948) mieszka w Słupsku od 1955 roku. Ukończyła studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku biblioteko-znawstwo. Starszy kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego i Regionalnego. Obecnie na emeryturze. Autorka i współautorka książek o regionie słupskim, m.in.: Znani Słupszczanie, Słownik historyczny miast i wsi województwa słupskiego, Biblioteki publiczne na Ziemi Słupskiej. Opublikowała ponad 100 artykułów w prasie regionalnej, prowadziła stałe ru-bryki o książkach i pisarzach związanych z regionem. Jej teksty podróżnicze były drukowane w „Voyage”, „Poznaj Świat” oraz w dodatku do „Gazety Wyborczej” – „Turystyka”. Wielokrotnie nagradzana w konkursach podróżniczych. Laureatka konkursu na najlepszy reportaż o Toskanii (2002). Pomysłodawczyni i uczestniczka spotkań Klubu Podróżników W drodze przy MBP w Słupsku. W bibliotekach województwa słupskiego i placówkach kulturalnych miasta spotykała się z czytelnikami, dzieląc się wrażeniami z podróży po świecie. Zwiedziła 54 kraje na 5 kontynentach , niektóre wielokrotnie. Podróżowała z mężem Ada-mem, przyjaciółmi lub sama. Nieodmiennie zakochana we Włoszech. Inspiracją jej podróży jest literatura. Za największy sukces zawodowy uznaje wpisanie swojego nazwiska do katalogu Biblioteki Kongresu w Waszyngtonie. Odznaczona medalem Za Zasługi dla Miasta Słup-ska (2003). Książka wspomnieniowa W drodze. Moje podróże z literaturą w tle to hołd złożony ludziom spotkanym w różnych krajach. Ważną rolę w książce odgrywają wątki literackie, w życiu – książki i podróże.


Wstęp wolny.
Zapraszamy!

13 września (PIĄTEK) 2019 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp bezpłatny

#klubpodroznikapttk#klubpodroznika#klubpodroznikapabianice

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
KTP „Aaron” PTTK Pabianice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach