Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i Klub Podróżnika PTTK zapraszają na spotkanie „Wewnętrzna strefa ciszy i inne barwy Islandii” z Kamilem Lisiewiczem i Arkadiuszem Jaksą, które odbędzie się 13 grudnia 2019 roku (piątek) o godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach przy ul. św. Jana 10. Wstęp wolny.
Pabianiccy podróżnicy opowiedzą o tegorocznej rowerowej wyprawie dookoła Islandii.

W rowerową podroż wyruszyliśmy w połowie czerwca. Nasz cel znajdował się tam gdzie docierają wyłącznie pojazdy terenowe. Na granicy dwóch światów – pełnych kolorów o skrajnych odcieniach. To tam rozciąga się wewnętrzna strefa ciszy islandzkiego interioru. Rowerowa opowieść o miejscu, które przywodzi na myśl obrazki z początku wszechświata. O wyspie na której ogień, lód i woda toczą ze sobą nieustanną walkę oferując odbiorcom przestrzeń malowaną niespotykaną paletą kolorów.

Nasza podróż trwała cztery tygodnie. Pokonaliśmy dwa tysiące kilometrów dookoła Islandii dwukrotnie przejeżdżając przez niedostępne rejony wnętrza wyspy. Podróżowaliśmy po wulkanie Askia, kąpaliśmy w gorących źródłach i podziwiamy największe lodowce.


Wstęp wolny.


Wstęp wolny.
Zapraszamy!

13 grudnia (PIĄTEK) 2019 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp bezpłatny

#klubpodroznikapttk #klubpodroznika #klubpodroznikapabianice

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
KTP „Aaron” PTTK Pabianice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach